H-Ploeg

Afdeling 4C - Prov. Antwerpen - Heren

# Team Aantal W V G Wed. W Wed. V Sets W Sets V Ptn
1 TTC Retie B2221013044895530765
2 TTK Gierle H2219212629087546761
3 KTTC A.F.P. Antwerpen F22146221613675757552
4 KTTC Salamander Mechelen H22136320115174560951
5 TTK Dylan Berlaar G22127318916371764449
6 TTC Nodo E22138119216072064949
7 TTC Zoersel E22109317717565662245
8 TTC Sint Antonius C22615114420859076635
9 TTC Schoten G22515214221056676534
10 Borsbeek TTK C22415312123155978533
11 TTC Lille "Boemerangske" B22417111723549679430
12 TTK Merksplas E2202114730530595823

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

Om te beseffen hoe goed het 'thuis' is, moet men eens elders gaan, zoals naar Berlaar. Plankenvloer, kleine kleedkamer, overal in de speelruimte materiaal en trainingsballen, afsluitingen in alle vormen en kleuren, geen hoofdscheidsrechter ... moet ik doorgaan?
Een wedstrijd die we op papier moesten winnen eindigde op een gelijkspel. Drie jonge talenten en één laatbloeier zorgden er voor dat we nooit meer dan 2 punten voorkwamen. Bart, die nog niet overtraind is, speelde elke wedstrijd beter. De regelmaat kwam langzaam in zijn spektakelspel, waardoor hij in zijn laatste wedstrijd in de belle kon winnen van Peeters (E2). Deze speler zou op het einde van de avond zwaar ontgoocheld zonder winst,  en zonder boe of ba,  afdruipen: beleefd is anders.  Lieven, geplaagd door rugpijn, begon goed met winst tegen Desormaux (E0). Deze talentrijke speler bleek later te goed voor de rest van onze ploeg. Winst van Lieven tegen Bart Peeters (E2) bracht ons 4-5 voor. Thierry, de meest afgetrainde van onze ploeg, bracht dankzij zijn onovertroffen wedstrijdmentaliteit, een spannende match tegen Hendrickx (E0) tot een goed einde. Een prestatie, want deze linkshandige Hendrickx, speelt één jaar, was ongelooflijk tafelvast en had een goede rughand. Te goed voor de rest van de ploeg. Thierry moest enkel tegen de snelle Desormeaux de duimen leggen. Met drie winstwedstrijden mag hij dan ook de man van de match genoemd worden. Vooral dank zij hem kwamen we tot 8-8. 
En Jan? Verlies in de belle in de eerste wedstrijd, verlies in de laatste. De kapitein is duidelijk nog niet in zijn beste doen. Vakantieweken in september zijn daar zeker niet vreemd aan: mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa ...

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Salamander H: Laenens D6 2/4 - Peeters D6 1/4 - Deblauwe D6 2/4 - Vandenbroucke E0 0/4
AFP Antwerpen F : Van Kerckhoven D6 2/4 - Delaspaul D6 3/4 - Fraga D6 4/4 - Akilani E2 2/4

VERSLAG:
Neem het thuisvoordeel dan is deze uitslag tegen gelijkwaardige spelers zeker geen gunstig gegeven. Laenens speelde op niveau en klopte Van Kerckhoven en Delaspaul. Deblauwe als neofiet in deze ploeg deed het eveneens goed met winst tegen Van Kerckhoven en Akilani. De 1 op 8 van beide andere Salamanders is veel te weinig. Peeters kon alleen  Akilani de baas en Vandenbroucke kon niet aan winst geraken, kwam wel tegen Fraga aan een belle die verloren werd met 9-11.
Het moet zeker beter kunnen!

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Nodo E : Stals D2 3/4 - Smeets D4 2/4 - Boons D6 2/4 - Van Tichel D6 1/4
Salamander H : Aelst D4 2/4 - Laenens D6 2/4 - Peeters D6 3/4 - Winters D6 1/4

VERSLAG:
Salamander had voortdurend de leiding zelfs na 12 wedstrijden. Toen ging Winters tegen Van Tichel onderuit, maar won Peeters  tegen Boons zodat de voorsprong nog steeds 2 punten bedroeg en een gelijkspel al binnen was. In de twee laatste partijen kon Salamander de winst nog pakken, maar Laenens verloor kansloos tegen Smeets en Aelst ging ook al met 3-1 voor de bijl tegen Stals Chantal.... verliezen van een vrouw!! Het doet pijn. Spijtig de punten lagen maar het grijpen

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Zoersel E : Van Ginkel D4 2/4 - Opdebeeck D6 3/4 - Hufkens D6 2/4 - Wouters E2 1/4
Salamander H : Verbruggen D2 3/4 - Laenens D6 1/4 - Peeters D6 2/4 - Vandenbroucke E0 2/4

VERSLAG:
8-8...een beetje mager toch, het werd een lijf aan lijf gevecht. Verbruggen pas uit verlof speelde zijn eerste wedstrijd van het seizoen en pakte 75% met alleen verlies van Opdebeeck met 11-9 in de 5e set.
Laenens bleef steken met alleen winst tegen Hufkens verloor twee belles tegen Wouters (11-7) en Van Ginkel (12-10). Peeters won van Opdebeeck en Wouters maar ook hier ging een match in de 5e set verloren tegen Hufkens.
Vandenbroucke won tegen Van Ginkel en Wouters maar ook Bart liet 2 5setters verloren gaan tegen Opdebeeck (11-6) en Hufkens (11-9). Tel het verlies van al die belles bij mekaar, dan moet je toch vaststellen dat deze partij niet had mogen uitdraaien op een gelijkspel.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN: 
Salamander H : Aelst D4 2/4 - Laenens D6 2/4 - Peeters D6 2/4 - Vandenbroucke E0 1/4
Gierle H : Stappaerts D6 3/4 - Van Herck D6 2/4 - Verbraeken D6 0/4 - Martens D6 4/4

 

De thuisploeg trad in het veld met op zijn palmares drie draws, tegen bezoekers die drie van hun vier wedstrijden gewonnen hadden. De verklaring werd al snel duidelijk. Drie ervaren spelers, waaronder lange nop Stappaerts, en één jong geweld Van Herck, vormen samen een moeilijk te bespelen ploeg (4xD6).
In hun eerste wedstrijd kon enkel Nick met zijn gekende hoge verdediging, Verlinden aan het wankelen brengen: 1-3 de tussenstand. Dat inspireerde Thierry tegen Verlinden en Lieven tegen Van Herck om de stand tot 3-4 terug te brengen. Thierry met rotsvast tafelspel en Lieven met grondig sloopwerk waar de jonge Van Herck geen antwoord op had.
Jammer genoeg vond Nick ook geen antwoord op het snelle mepwerk van Martens. Bart kon met wat meer controlerend spel Verlinden in het verlies spelen en pikte zo toch weer zijn winstwedstrijd mee. Thierry kon in een slopende wedstrijd de noppen van Stappaerts de baas. Een prestatie want de enige verlieswedstrijd van Stapaerts. Nick was opnieuw groots tegen de aanvallende Van Herck. Spelers van dit type lust hij rauw. Stonden we toch op 6-6. Met winst van Lieven tegen Verlinden zelfs op 7-7.
Hoop laaide op in de harten van de supporters, maar helaas. Thierry speelde vier sterke sets tegen Van Herck maar miste op beslissende momenten wat meeval en naar eigen zeggen ook wat souplesse in zijn rug. Nick vond geen antwoord op het deprimerende anti-tafeltennis van noppen-Stappaerts. Het is hem vergeven. Tegen een speler die voor 90% met zijn noppen de bal tot kort over het net werkt, is een hoge verdediging geen geschikt wapen. De ploeg heeft er voor gevochten en zo zien we het graag.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Schoten G : Maes D6 1/4 - Crauwels 1/4 - Bufalino 2/4 - Cornand 2/4
Salamander H : Verbruggen D2 3/4 - Verleye D4 1/4 - Laenens D6 2/4 - Peeters D6 4/4

VERSLAG:
Is Lieven Peeters als de wijn? Hij trok met zijn vier winstpartijen de H-ploeg over de lijn. Hij werd goed bijgestaan door Verbruggen die zich alleen liet knevelen door Bufalino. Verleye een paar weken buiten strijd met ruglast kwam aan één zege tegen Maes. Laenens maakte met overwinningen tegen Crauwels en Bufalino de 10 zeges rond.
Dat het niet van een leien dakje liep kan men zien aan de tussentijdse standen. Na 10 wedstrijden stond er nog een 5-5 op het bord, maar in de laatste 6 partijen werd er nog amper één match verloren door Verleye die tegen Crauwels kopje onderging. 

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN :
Salamander H : Verbruggen D2 4/4 - Verleye D4 3/4 - Peeters D6 4/4 - Vandenbroucke E0 3/4
Merksplas E : Verhiest E0 2/4 - Thone E2 0/4 - Geerts E4 0/4 - Janssen E4 0/4

VERSLAG:

Met een realistische kijk op onze (beperkte) mogelijkheden, wisten we in de H-ploeg dat onze tijd wel zou komen. Na een reeks van draws tegen de betere ploegen, was het tegen hekkensluiter Merksplas E  zover. Vaak heeft de diesel van Bart een wedstrijd nodig om op temperatuur te komen, deze keer niet: hij won in de belle (de eerste van 3 deze avond) van Thoné (E2). De toon was gezet. Een drooggetrainde Ludo, een geconcentreerde Lieven en een voorzichtige Jan brachten de stand op 4-0. Bart verslikte zich in Verhiest (E0) wat Jan uit solidariteit ook deed bij een 9-1 stand. Bij een 14-2 stand was het tijd om een Anker op tafel te zetten en de wereldproblemen te bespreken. Tweede zege van het seizoen, op naar de volgende.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Salamander H : Aelst D4 3/4 - Verleye D4 4/4 - Peeters D6 3/4 - Vandenbroucke E0 3/4
Lille B : Van Rooy E0 1/4 - Sas E0 2/4 - Boeckx E2 0/4 - Henderieckx E4 0/4

VERSLAG:
Op papier waren we de sterkste ploeg maar iedereen weet wat dat waard is: zo goed als niets. Jan nog niet op zijn best en Nick gekwetst tijdens een wedstrijdje voetbal. Voeg daar een sterke Wim Sas (E0) aan toe en je hebt het recept voor een avond met een aantal fel bevochten wedstrijden. Bart, goed bezig de laatste weken, moest zijn meerdere erkennen in Wim, die wel geholpen werd door een schandalig aantal 'pietballen'. Gelukkig nam Lieven de maat van Van Rooy (E0) en won Nick (met de rem op) van Boeckx,  anders zou onze start al de mist zijn ingegaan.

Een sterk spelende Sas was ook voor Lieven te sterk, die geen controle kreeg over de topspin van de tegenstander. Maar toen was het vat af voor Lille. Van wedstrijd 7 tot 15 reden we een foutloos parkoers naar 13-2. Jan moest daarvoor tegen Sas een achterstand van 2-8 in de belle goedmaken. Mille had zijn geld al op de tegenstander gezet. Nick kon tegen Van Rooy, die zijn smashes goed spreidde, niet voluit zijn spel spelen, waarbij hij naar de hoeken moet kunnen duiken. De punten voor de ploeg waren ook al lang binnen. Thuisploeg en bezoekers vonden het een geslaagde tafeltennisavond. Dat gevoel groeide nog bij het halveren van onze voorraad Trippel tijdens de nabespreking. Volgende wedstrijd tegen Retie (4xD0) wordt andere koek.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN :
Retie B : Govaerts D0 4/4 -Vlaemans D0 2/4 - Vermeeren D0 4/4 - Onzea D0 4/4
Salamander H : Verleye D4 1/4 - Peeters D6 0/4 - Laenens D6 1/4 - Vandenbroucke E0 0/4

Dat Retie B met 4 D0-spelers veel sterker was, wisten we op voorhand. Maar dat we het niet gingen weggeven wist ik ook. Enkel Lieven had problemen om zich op te laden. Hij is teveel realist om zijn vechtmachine in te schakelen voor een verloren zaak. We hebben 4 belles uit de brand kunnen slepen. Dat twee daarvan op rekening van een dodelijk vermoeide Thierry kwamen, verdient alle lof. Bart die vrijuit voor zijn risico-volle spel koos, kon die tegen Onzea niet verzilveren. Jan tegen Vermeiren ook niet, maar Thierry tegen Vloemans wel. Vloemans konden we in de problemen brengen door een goed blok (Jan) of goed tafelspel (Thierry). Daardoor moesten we niet met 16-0 naar huis, met 14-2 was onze eer gered. Dat, en de stoelverwarming, zorgde voor de broodnodige warmte op de lange weg naar huis.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Antonius C : Van Immerseel D6 3/4 - Van Tiggelen D6 0/4 - Hermans E0 1/4 - Servik E0 2/4
Salamander H : Aelst D4 2/4 - Verleye D4 3/4 - Laenens D6 2/4 - Vandenbroucke E0 3/4

VERSLAG:

Antonius behaalde met drie jonge spelers resultaten die vergelijkbaar zijn met de onze. Vooral de 13-jarige Van Tiggelen zou het ons moeilijk kunnen maken. Bij jonge spelers loopt het klassement vaak achter op hun mogelijkheden.
Onze start was goed, Jan, Nick en Bart brachten de ploeg op 0-3. Thierry brak zijn tanden stuk op Van Immerseel. Deze veteraan heeft een speelstijl die in geen enkel handboek terug te vinden is: moeilijke klant. Verlies van Nick tegen Sevnik was eerder onverwacht. Ze sloeg goed en Nick werd wat geremd in zijn bewegingen door gebrek aan plaats, opzij van de tafels. Toen ook Jan de boot in ging tegen Hermans omdat zijn blok thuis was gebleven, konden we herbeginnen bij 3-3.
Gelukkig blies Thierry de jonge van Tiggelen van tafel zoals hij alleen dat kan: pure powerplay. Jammer genoeg lukte dat niet tegen Sevnick die op belangrijke momenten met haar service punten pakte. Bij een 5-4 stand besloot de ploeg dat het de moment was. Een goed op dreef zijnde Bart vloerde Hermans met een zuivere 0-3. Daardoor geïnspireerd wonnen we elke wedstijd tot de stand 5-10 was. Dat Nick geen antwoord vond op de "unieke speelstijl" van Van Immerseel was jammer, maar geen ramp. Het is niet nodig dat elke week iedereen super is, wel dat er elke week iemand super is. In deze wedstrijd was dat Bart. Na één training woensdag stond hij zeer tafelvast te spelen. Wat gaat dat worden als hij nog eens komt trainen?

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN :
Salamander H : Verleye D4 4/4 - Laenens D6 4/4 - Peeters D6 4/4 - Vandenbroucke E0 3/4
Borsbeek C : Dupont E0 0/4 - Valkenborghs E0 0/4 - Van Kildonck E0 1/4 - Geers E2 0/4

VERSLAG:

Waar een wil is, is een weg. We wilden graag drie punten tegen Borsbeek omdat na de zevende in de stand een puntenkloof van 5 punten ontstaan is en we aan de goede kant van die kloof willen blijven. Ludo werd op het laatste moment ingeschakeld in de G ploeg, geen probleem, want Bart zat op vinkenslag om zijn goede prestaties verder te zetten.
Borsbeek spartelde tegen. We speelden in de eerste 9 wedstrijden 4 belles. Het pleit voor de motivatie van de ploeg dat we ze allemaal wonnen: foutloos parkoers tot 9 -0. Lieven haalde de 9 binnen. Wie doet beter?

Verloor Bart, die twee nul voor stond tegen Van Kildonck, even zijn concentratie? Zijn tegenstander stuurde hem met scherp geplaatste ballen van links naar rechts en dwong Bart in het verlies. Hij nam weerwraak op Geers door een 0-2 achterstand om te buigen tot winst.
Bij Borsbeek was de veer gebroken. Na de 9-1 werd nog maar één belle gespeeld. Lieven en Jan bleven foutloos, Thierry behaalde zijn eerste 4 op 4 in deze reeks. Hij ging met een brede smile huiswaards. Voor de ploeg was het een mooie afsluiter van de heenronde.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Salamander H : Verleye D4 3/4 - Laenens D6 3/4 - Peeters D6 3/4 - Vandenbroucke E0 2/4
Berlaar G : Hendrickx E0 2/4 - V.D.Bosch E2 3/4 - Peeters E2 3/4 - Verschaeve E2 0/4

VERSLAG:
Bij het begin van het seizoen bezorgde Berlaar G ons de eerste van drie draws. Enkel Thierry speelde toen op niveau, de rest van de ploeg worstelde nog met zijn vormpeil. Maanden verder en na zoveel uren doorgedreven training (?) moest het gewoon beter kunnen. Opnieuw een gelijkspel was niet voldoende. 

Berlaar had een jong talent, Desormeaux ingeruild voor een ander jong talent Gijs Verschaeven, dus het was afwachten wat dat ging worden. De geschiedenis leek zich te herhalen. Tot 5-5 konden we het verschil niet maken. Vooral de Berlaar-Peeters was een stuk sterker dan in de heenronde. Hij won nu drie wedstrijden tegen nul in de heenronde.
Bij de 5-5 stand beseften Thierry en Jan dat het de moment was om een kloof te slaan. Zo gebeurde, Thierry en Jan versloegen Hendrickx en Van Den Bosch in drie droge sets.  De 7-5 stand deed de ploeg beseffen dat de overwinning binnen handbereik was. Lieven bracht Bart Peeters in zijn gekende stijl tot wanhoop en tot zijn enige nederlaag: 8-5. Bart vocht zich in een spannende wedstrijd (zijn specialiteit) voorbij een hevig tegenspartelende Verschaeven: 9-5. Thierry en Jan mochten het in alle rust afmaken. Lieven, Bart en Jan deden beter dan in de heenronde, Thierry was opnieuw een rots in de branding, wat kan een kapitein meer wensen? Met de koffiekoeken achteraf (bedankt Thierry) had ook Nick zijn aandeel in een geslaagde avond.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

AFP-Antwerpen F:  Van Haerenborg D2 1/4   Van Kerckhoven D6 2/4   Van Praet D6 1/4   Alkilani E2 3/4
Salamander H:  Verbruggen D2 3/4    Verleije D4 2/4   Laenens D6    Vandenbroucke E0 1/4

In de heenronde had AFP ons thuis een nederlaag bezorgd (5 - 11) en stond nu net voor ons in de rangschikking. De motivatie stroomde dus binnen toen we de deur openden bij AFP. Tot verbijstering van de ploeggenoten walste Alkilani in geen tijd over Jan heen. De kleine geblokte Alkilani speelde als een waterbuffel op speed met harde voor- en rughand topspin waar Jan geen antwoord op had. Het vervolg was beter: Ludo, Bart en Thierry wonnen hun wedstrijd. Bart en Thierry hadden daar een belle voor nodig en een portie geluk. Vooral Thierry had een 'gezegende dag' maar stond ook gewoon sterk te spelen en geluk moet je afdwingen.
Bij een 1-6 stand voelden we ons al de koning te rijk maar AFP kroop terug tot 5-6. Dit keer gingen drie belles verloren. Winst van Jan op Van Haerenborg (Thierry had het hem voorgedaan) hield AFP op afstand: 5-7. Ook Bart kon niet weerstaan aan het geweld van Alkilani, verlies in de belle, maar Thierry haalde het met enkele wonderballen van Van Praet. De acht punten waren al binnen. Toen Ludo met een zuivere 0-3 de maat nam van Van Haerenborg was de buit binnen. Gelukkig maar want Jan kon de topspin van Van Kerckhoven niet voldoende onder controle krijgen. Waren de bananen nog niet rijp?
Deze overwinning mag op rekening geschreven worden van Ludo, voor iedereen een lastige tegenstrever, en Thierry, die zijn uitstekende vorm blijft aanscherpen. Heel AFP ging naar huis met de blauwe plekken van zijn smashes. Wij gingen naar huis met drie punten.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

Ludo Verbruggen D2 3/4, Thierry Laenens D6 2/4, Lieven Peeters D6 1/4, Bart Vandenbroucke E0 0/4
Chantal Stals D2 3/4, Patrick Smeets D4 2/4, Ronny Sterkens D6 2/4, Irene Claes D6 3/4

Het was een avond waar er iets in de lucht hing, omdat een ploeg zonder kapitein altijd kwetsbaar is kwam Jan ons zijn steun betuigen. Achter de stabiele Ludo stelden we onze zwaarst mogelijke ploeg op: als het een sumo wedstrijd was geweest, dan had Nodo misschien zelfs niet meer bestaan, maar de tafeltennis waarheid was iets minder aangenaam.De start van Nodo was verschroeiend, Bart die op training en opwarming uitzonderlijke ballen uit de mouw schud werd noppen gewijs ondanks sterk weerwerk door Smeets verslagen, ook Lieven die op Nodo nog een 3/4 had gerealiseerd geraakte niet voorbij Stals, Thierry die de rekening voor de gelukballen op AFP voorgeshoteld kreeg geraakte niet langs Irene. Gelukkig loopt er nog ene Ludo die de hard meppende Sterkens een halt toe riep.De volgende ronde was even desastreus voor onze ambitie, weer enkel Ludo wist Claes te verschalken : 2-6 bij de koffie. Met vernieuwde energie werd er naar de punten gegrepen, maar net niet gelukt voor Bart en Lieven. Dan maar naar een 8-8 : Ludo en Thierry trokken aan het langste eind tegen Smeets en Stals 4-8. Lieven haalde de vechtjas in zichzelf boven, liep desnoods door een deur en pakte de wedstrijd, voor Bart lukte het net niet 10-12 in de vijdfde set en weg waren de punten. Thierry haalde met een luide kreet wedstrijd 6 binnen en Ludo wou zijn ploegmaats niet te hard met de vinger wijzen en liet de laatste wedstrijd aan Stals. Nog even nagenieten van wat lekkers in de bar en daar gaat onze focus naar volgende week.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

Zoersel E: Verresen D0  3/4  Van Ginkel D4  3/4  Hufkens D6 1/4  Wouters E2  0/4
Salamander H: Verleije D4  3/4  Peeters D6  1/4  Laenens D6  3/4  Vandenbroucke E0  2/4

In de heenwedstrijd had Ludo de ploeg in zijn laatste wedstrijd tot 8-8 gebracht. Zoersel had zich versterkt met Verresen D0, waardoor we op papier de zwakkere ploeg waren. Door wat geharrewar tussen spelers in de heenwedstrijd voelde Thierry zich daar bestolen van twee winstwedstrijden. Hij was dus vandaag 'de man met een missie' en dat zou al snel blijken.
Bart speelde  goed tegen Van Ginkel maar moest toch de duimen leggen. Thierry weerde zich tegen eerste man Veressen als een duivel in een wijwatervat maar verloor nipt de belle. Gelukkig won Lieven droog (3-0) van Wouters en Jan met meer moeite van Hufkens: 2-2. De wedstrijd bleef gelijk opgaan tot 6-6. Bart nam de maat van Wouters en Thierry haalde zijn gram tegen Hufkens: 8-6. Aan Lieven en Jan om de ploeg tot winst te brengen. Lieven had geen superdag. Hij won een set tegen Van Ginkel maar moest de wet van de sterkste ondergaan. Jan was nergens in de eerste set tegen Verresen maar herinnerde zich net op tijd de gouden tip van Dirk "Hij kan alles, maar hij duwt niet graag: dus duwen en meppen als je kan." Het werd een nipte overwinning voor Jan in de belle met twee punten verschil.
In de breedte was onze ploeg beter, met o.a. twee wedstrijden voor Bart, en drie voor Thierry die opnieuw bij de les was,  dus deze overwinning hebben we niet gestolen.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

Gierle H: Verlinden D6 (4:4) - Stappaerts D6 (3/4) - Martens D6 (4/4) - Van Dael D6 (3/4)
Sal H: Verleije D4 (2/4) - Laenens D6 (0/4) - Peeters D6 (0/4)  - Vandenbroucke E0 (0/4)

Het positieve van de avond was, dat we goed op tijd waren en tijdens de opwarming konden genieten van hoge verwachtingen.  Daar bleef het bij. Plan A kon al direct de vuilbak in door verlies van Thierry en Jan tegen Van Dael en Martens, telkens in vier nipte sets. Thierry was een week op hoogtestage geweest in Frankrijk, maar wist blijkbaar niet dat het lokaal van Gierle in een put ligt. De tijd om zich aan dit hoogteverschil aan te passen, was te kort.
Plan B dan maar: Bart en Lieven zouden de scheve situatie recht zetten. Lieven bereikte tegen Verlinden setstanden 'uit de oude doos' (19 - 21 en 16 -14) maar geen winst. Bart kreeg het op de zenuwen van het afbraak-tafeltennis van 'lange nop '  Stappaerts: 4 -0.
Plan C: tijd voor de kapitein om de eer van de ploeg te redden. Winst tegen Van Dael door een goede tip van Thierry : lange bal, goed gesneden, het werkte.
Bart kon nog een vuist maken tegen Verlinden, maar in de belle zat hij door zijn beste krachten heen.  Jan kreeg voor het eerst in zijn lange loopbaan Stappaerts op de knieën door 100% in de noppen te spelen en vooral niets te doen. Verder kon enkel Lieven, Martens nog tot een belle dwingen. Eindstand: 14 - 2.
De zwaar aangeslagen ploeg kwam pas weer tot leven bij het zien van de Kempense worsten, waar ongeveer een half varken in verwerkt zat. Gingen we toch nog met een voldaan gevoel naar huis.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

Sal H: Ludo Verbruggen (D2): 4/4 - Nick Aelst (D4): 2/4 - Jan Verleije (D4): 4/4 - Bart Vandenbroucke (E0): 0/4
Schoten G: Maes (D6): 2/4 - Crauwels (D6): 2/4 - Bufalino (E0): 1/4 - Cornand (E0): 1/4

In de heenronde bezorgde de tandem Lieven (4/4)- Ludo (3/4) voor het leeuwenaandeel van de punten. Lieven werd geveld door de griep waardoor we op zoek moesten naar een reservewiel voor de tandem. Bart kreeg het mepwerk van Crauwels niet onder controle en geraakte zo niet uit de winterdip waar hij al enkel weken inzit. Jan en Ludo kregen tegen Maes en Bufalino hun diesels euronorm 1 (in 2020 mogen we Mechelen niet meer binnen), maar moeilijk op bedrijfstemperatuur. Ludo speelde heel de avond in trainingspak en Jan moest drie bananen door zijn systeem jagen om aan voldoende energie te komen. Nick moest de avond beginnen met een noppenwedstrijd tegen Cornand, waar hij een grondige hekel aan heeft, maar het lukte wonderwel: tussenstand 3 - 1.
Jan bleef uit de rughand van Crauwels en Nick nam de maat van Bufalino. Ludo tegen Cornand: lange nop tegen korte nop. De langste noppen wonnen. Bart zag een voorsprong in de belle verloren gaan door een wanhoopsoffensief van Bufalino, waarbij alles lukte.
Dat Nick in zijn wedstrijden door een muur gaat weten we. Tegen Maes ging hij geregeld door de afscheidingen, wat de bloeddruk van Emiel gevaarlijk de hoogt in dreef. Dit sloopwerk was tevergeefs, verlies in de belle.
Dat Bart tegen noppen-Cornand zijn avond moest redden was geen geschenk. Hij redde het nipt niet. Ook de zenuwen van Nick stonden onder spanning tegen Maes, die hem met gespreide smashes alle hoeken van de (te kleine) zaal liet zien. Ludo (4/4) ronde af tegen Maes: 10 - 6 zoals in de heenronde, maar met een ander wiel in de tandem: Jan (4/4). Daarna lukte Ludo eindelijk met de pannenkoeken wat bij hem zelf heel de avond niet gelukt was: opwarmen!

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

Merksplas E: Campers (E0) 2/4 - Thoné (E2) 0/4 - Geerts (E4) 1/4 - Adriaenssens (E6) 0/4
Salamander H: Ludo Verbruggen (D2) 4:4- JanVerleije (D4) 4/4- Thierry Laenens (D6) 3/4- Bart Vandenbroucke (E0) 2/4

Staartploeg Merksplas trok de kaart van de jeugd: Adriaenssens 9 jaar en Campers niet veel ouder. Ik weet niet of het grootvader-effect in de sport al beschreven staat, maar Jan had er tegen de jonge Adriaenssens duidelijk last van. Het koste zichtbaar veel moeite om de wedstrijd met de nodige inzet te spelen. Het grootvader-effect koste hem een set. Thierry en Bart moesten de duimen leggen tegen de jonge Campers. Thierry ontbrak het wat aan balgevoel door het missen van de training door ziekte. Bart kroop iets teveel in hoge verdediging. Feit is dat die jonge spelers elk al meer uren training gekregen hebben dan heel onze ploeg bij elkaar.  Het resultaat was duidelijk zichtbaar, goede service, goed tafelspel en goede smash bij deze jonge talenten. Terwijl Ludo elke tegenstand vakkundig sloopte door goed te variëren met zijn noppen, moest Bart nog enkel tegen Geerts het onderspit delven door een slechte start in de belle. 
Met het gevoel gedaan te hebben wat we moesten doen konden we de lange rit naar huis aanvatten.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

Lille: Janssens (D4): 1/4 - Van Rooy (E0): 0/4 - Sas (E0): 0/4 - Boeckx (E2): 0/4
Sal H: Verbruggen (D2): 4/4 - Aelst (D4): 4/4 - Verleije (D4): 3/4 - Peeters (D6): 4/4

Op donderdagavond naar het verre Lille, is geen geschenk voor de werkende mensen in onze ploeg (Nick en Lieven). De focus stond dus op een snelle overwinning, inpakken en wegwezen. De samenstelling van onze ploeg ontlokte bij Lille de opmerking "Dat is een kampioenenploeg en we hebben de punten nodig!" Als dit een oproep was tot enig mededogen, dan viel deze op een koude steen. Ludo, Nick en Lieven toonden in hun eerste wedstrijd geen enkel medelijden. Als kapitein moest Jan het wel op zich nemen om het lijden van de thuisploeg wat te verzachten. Dat Janssens met een antitop, speelt maakte zijn verlies geloofwaardig.
Een zeer actieve Ludo liet verder elke tegenstander met een acute depressie achter. Nick moest zijn geliefde hoge verdediging aanpassen door het lage en smalle lokaal. Tot verbijstering van de tegenstander schakelde hij over op een botbrekende smash en een zijspin die pijn deed aan de ogen. Lieven toonde een geduld waar de zenuwen van de tegenstanders niet tegen bestand waren. Omdat traditie moet gerespecteerd worden, speelde hij de enige belle van de avond tegen Sas, die daarin zijn naam geen eer aan deed. Jan sloeg de goede raad van Nick 'geen wilde slagen' volledig in de wind en liet zich gaan in tomeloos slagwerk. Geduld komt dus niet met de jaren.
Het resultaat, 1-15, liet de thuisploeg achter met een krop in de keel. Het empathisch vermogen van onze ploeg moet niet overschat worden, wij hadden daar totaal geen last van. De pannenkoeken gingen zo vlot binnen dat de suikervoorraad van Lille in geen tijd uitgeput was. De zoete nasmaak  kwam dit keer dus niet enkel van de overwinning.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

Salamander H: Verleije (D4) 1/4 - Laenens (D6) 1/4 - Peeters (D6) 0/4 - Vandenbroucke (E0) 0/4
Retie B: Vloemans (D0) 3/4 - Onzea (D0) 3/4 - Vermeiren (D0) 4/4 - De Cuyper (D4) 4/4

Citius, altius, fortius (sneller, hoger, sterker), ook deze wedstrijd stond volledig in het teken van het olympisch motto. De tegenstander was inderdaad veel sneller, stond hoger gerangschikt en was duidelijk sterker. En toch speelde Thierry het klaar om in zijn eerste wedstrijd hun eerste man Vloemans te vloeren. In een fel bevochte belle trok Thierry op karakter het laken naar zich toe: 13-11. Zo kennen we hem. Jan nam dan maar de tweede man Onzea te pakken, ook in de belle, maar dan op tactisch vernuft, een netbal om het af te maken in de belle. Twee belles deze avond en beide voor de thuisploeg.
Bart en Lieven namen eerder de olympische leuze 'Deelnemen is belangrijker dan winnen' als leidraad. Ze stelden zich tevreden met setwinst. Bleven ze op het gebied van tafeltennis wat op hun honger zitten, dit compenseerden ze achteraf met gehaktballen en krieken (met dank aan Lieven en sponsor Nick). Om 24.30u kon Emiel met een zucht van opluchting de lichten doven want hij had twee jobs moeten combineren, hoofdscheidsrechter en barman. Hallo J-ploeg??

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

Salamander H: Verbruggen (D2) 4/4 - Verleije (D4) 3/4 - Laenens (D6) 1/4 - Peeters (D6) 4/4
Antonius C: Van Tiggelen (D6) 2/4 - Van Immerseel (D6) 1/4 - De Beuckelaer (D6) 0/4 - Hermans (E0) 1/4

In de heenronde zorgden Nick en Bart voor 5 winstwedstrijden van de 6 -10 overwinning. Nu rekende we op Ludo en Lieven om even goed te doen. Bij de bezoekers werd Setnik (E0) vervangen door De Beuckelaer (D6).

De ploeg kwam nooit in de problemen. Ludo en Lieven reden een foutloos parkoers. Lieven had daar 18 sets voor nodig (3 belles) en Ludo 12, hij is duidelijk te sterk voor 4de. Bij Thierry liep het minder vlot. Een einde-seizoen-vermoeidheid begint zijn tol te eisen. Tegen De Beuckelaer kon hij zijn hoofd erbij houden en kwam hij tot winst. Jan toonde te weinig initiatief tegen de jonge Van Tiggelen en ging de boot in in de belle.

Dat de jeugd zich ook in de nabespreking wilde bewijzen was voorspelbaar. De lekkere hapjes (bedankt Thierry) zorgden voor een verhitte discussie. Het resultaat was twee verbrande jonge tongen die met moeite konden geblust worden. De pepertjes scoorden tussen 500 en 1000 op de schaal van Scoville, anders gezegd, heet!

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

En het werd zomer … We trokken op weg naar Borsbeek voor de laatste competitiewedstrijd van dit sportjaar met een licht gewijzigde ploeg. ’t Was warm en het licht viel uit maar dat kon de pret niet bederven.  Evenmin dat we door afwezigheid van 3 vaste pionnen (Jan, Thierry en Ludo) beroep moesten doen op Marc Van Praet om ons te komen versterken. Hij deed dat met verve en haalde 4 op 4. Enkel tegen Arno moest hij wat dieper uit zijn ervaring putten om onder de huid van zijn tegenstander te kruipen en het laken naar zich toe te trekken. Na de wedstrijd bleek dat het niet meer zo rode rubber van zijn rughand ouder was dan zijn tegenstander … dat gaf de doorslag. Dezelfde Arno had daarvoor de andere Salamanders op de knieën gedwongen, al had hij daar bij Lieven een belle voor nodig (zijn enige nederlaag). Daarnaast ging er voor de salamanders maar 1 match meer verloren en konden we terug naar Mechelen met 3 overwinningen voor Nick, die zich uitgeleefd had in een sporthal waar lengte, breedte noch hoogte een beperking vormde voor zijn spelstijl.  Bart liet heel veel mooie balwisselingen zien, maar moest toch tevreden zijn met 2 winstmatchen.

Over Ons

Opgericht op 25 april 1936

Facebook

Adres

KTTC Salamander Mechelen
Donkerlei 72
2800 Mechelen
Tel Lokaal: 0488/99.64.91
Tel Voorzitter: 0476/21.30.01
Email: tafeltennis.salamander@gmail.com