H-Ploeg

Afdeling 4C - Prov. Antwerpen - Heren

# Team Aantal W V G Wed. W Wed. V Sets W Sets V Ptn
1 TTC Retie B1313001783055819839
2 TTK Gierle H1311201495951228735
3 KTTC Salamander Mechelen H137331208844235830
4 TTC Nodo E138411198944036830
5 KTTC A.F.P. Antwerpen F138411288046333630
6 TTK Dylan Berlaar G1365210110740040327
7 TTC Zoersel E1365210510339540027
8 TTC Sint Antonius C134819910937942022
9 Borsbeek TTK C133828012836644521
10 TTC Schoten G133918112733246620
11 TTC Lille "Boemerangske" B1321106314527748917
12 TTK Merksplas E1301212518317456814

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

Om te beseffen hoe goed het 'thuis' is, moet men eens elders gaan, zoals naar Berlaar. Plankenvloer, kleine kleedkamer, overal in de speelruimte materiaal en trainingsballen, afsluitingen in alle vormen en kleuren, geen hoofdscheidsrechter ... moet ik doorgaan?
Een wedstrijd die we op papier moesten winnen eindigde op een gelijkspel. Drie jonge talenten en één laatbloeier zorgden er voor dat we nooit meer dan 2 punten voorkwamen. Bart, die nog niet overtraind is, speelde elke wedstrijd beter. De regelmaat kwam langzaam in zijn spektakelspel, waardoor hij in zijn laatste wedstrijd in de belle kon winnen van Peeters (E2). Deze speler zou op het einde van de avond zwaar ontgoocheld zonder winst,  en zonder boe of ba,  afdruipen: beleefd is anders.  Lieven, geplaagd door rugpijn, begon goed met winst tegen Desormaux (E0). Deze talentrijke speler bleek later te goed voor de rest van onze ploeg. Winst van Lieven tegen Bart Peeters (E2) bracht ons 4-5 voor. Thierry, de meest afgetrainde van onze ploeg, bracht dankzij zijn onovertroffen wedstrijdmentaliteit, een spannende match tegen Hendrickx (E0) tot een goed einde. Een prestatie, want deze linkshandige Hendrickx, speelt één jaar, was ongelooflijk tafelvast en had een goede rughand. Te goed voor de rest van de ploeg. Thierry moest enkel tegen de snelle Desormeaux de duimen leggen. Met drie winstwedstrijden mag hij dan ook de man van de match genoemd worden. Vooral dank zij hem kwamen we tot 8-8. 
En Jan? Verlies in de belle in de eerste wedstrijd, verlies in de laatste. De kapitein is duidelijk nog niet in zijn beste doen. Vakantieweken in september zijn daar zeker niet vreemd aan: mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa ...

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Salamander H: Laenens D6 2/4 - Peeters D6 1/4 - Deblauwe D6 2/4 - Vandenbroucke E0 0/4
AFP Antwerpen F : Van Kerckhoven D6 2/4 - Delaspaul D6 3/4 - Fraga D6 4/4 - Akilani E2 2/4

VERSLAG:
Neem het thuisvoordeel dan is deze uitslag tegen gelijkwaardige spelers zeker geen gunstig gegeven. Laenens speelde op niveau en klopte Van Kerckhoven en Delaspaul. Deblauwe als neofiet in deze ploeg deed het eveneens goed met winst tegen Van Kerckhoven en Akilani. De 1 op 8 van beide andere Salamanders is veel te weinig. Peeters kon alleen  Akilani de baas en Vandenbroucke kon niet aan winst geraken, kwam wel tegen Fraga aan een belle die verloren werd met 9-11.
Het moet zeker beter kunnen!

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Nodo E : Stals D2 3/4 - Smeets D4 2/4 - Boons D6 2/4 - Van Tichel D6 1/4
Salamander H : Aelst D4 2/4 - Laenens D6 2/4 - Peeters D6 3/4 - Winters D6 1/4

VERSLAG:
Salamander had voortdurend de leiding zelfs na 12 wedstrijden. Toen ging Winters tegen Van Tichel onderuit, maar won Peeters  tegen Boons zodat de voorsprong nog steeds 2 punten bedroeg en een gelijkspel al binnen was. In de twee laatste partijen kon Salamander de winst nog pakken, maar Laenens verloor kansloos tegen Smeets en Aelst ging ook al met 3-1 voor de bijl tegen Stals Chantal.... verliezen van een vrouw!! Het doet pijn. Spijtig de punten lagen maar het grijpen

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Zoersel E : Van Ginkel D4 2/4 - Opdebeeck D6 3/4 - Hufkens D6 2/4 - Wouters E2 1/4
Salamander H : Verbruggen D2 3/4 - Laenens D6 1/4 - Peeters D6 2/4 - Vandenbroucke E0 2/4

VERSLAG:
8-8...een beetje mager toch, het werd een lijf aan lijf gevecht. Verbruggen pas uit verlof speelde zijn eerste wedstrijd van het seizoen en pakte 75% met alleen verlies van Opdebeeck met 11-9 in de 5e set.
Laenens bleef steken met alleen winst tegen Hufkens verloor twee belles tegen Wouters (11-7) en Van Ginkel (12-10). Peeters won van Opdebeeck en Wouters maar ook hier ging een match in de 5e set verloren tegen Hufkens.
Vandenbroucke won tegen Van Ginkel en Wouters maar ook Bart liet 2 5setters verloren gaan tegen Opdebeeck (11-6) en Hufkens (11-9). Tel het verlies van al die belles bij mekaar, dan moet je toch vaststellen dat deze partij niet had mogen uitdraaien op een gelijkspel.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN: 
Salamander H : Aelst D4 2/4 - Laenens D6 2/4 - Peeters D6 2/4 - Vandenbroucke E0 1/4
Gierle H : Stappaerts D6 3/4 - Van Herck D6 2/4 - Verbraeken D6 0/4 - Martens D6 4/4

 

De thuisploeg trad in het veld met op zijn palmares drie draws, tegen bezoekers die drie van hun vier wedstrijden gewonnen hadden. De verklaring werd al snel duidelijk. Drie ervaren spelers, waaronder lange nop Stappaerts, en één jong geweld Van Herck, vormen samen een moeilijk te bespelen ploeg (4xD6).
In hun eerste wedstrijd kon enkel Nick met zijn gekende hoge verdediging, Verlinden aan het wankelen brengen: 1-3 de tussenstand. Dat inspireerde Thierry tegen Verlinden en Lieven tegen Van Herck om de stand tot 3-4 terug te brengen. Thierry met rotsvast tafelspel en Lieven met grondig sloopwerk waar de jonge Van Herck geen antwoord op had.
Jammer genoeg vond Nick ook geen antwoord op het snelle mepwerk van Martens. Bart kon met wat meer controlerend spel Verlinden in het verlies spelen en pikte zo toch weer zijn winstwedstrijd mee. Thierry kon in een slopende wedstrijd de noppen van Stappaerts de baas. Een prestatie want de enige verlieswedstrijd van Stapaerts. Nick was opnieuw groots tegen de aanvallende Van Herck. Spelers van dit type lust hij rauw. Stonden we toch op 6-6. Met winst van Lieven tegen Verlinden zelfs op 7-7.
Hoop laaide op in de harten van de supporters, maar helaas. Thierry speelde vier sterke sets tegen Van Herck maar miste op beslissende momenten wat meeval en naar eigen zeggen ook wat souplesse in zijn rug. Nick vond geen antwoord op het deprimerende anti-tafeltennis van noppen-Stappaerts. Het is hem vergeven. Tegen een speler die voor 90% met zijn noppen de bal tot kort over het net werkt, is een hoge verdediging geen geschikt wapen. De ploeg heeft er voor gevochten en zo zien we het graag.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Schoten G : Maes D6 1/4 - Crauwels 1/4 - Bufalino 2/4 - Cornand 2/4
Salamander H : Verbruggen D2 3/4 - Verleye D4 1/4 - Laenens D6 2/4 - Peeters D6 4/4

VERSLAG:
Is Lieven Peeters als de wijn? Hij trok met zijn vier winstpartijen de H-ploeg over de lijn. Hij werd goed bijgestaan door Verbruggen die zich alleen liet knevelen door Bufalino. Verleye een paar weken buiten strijd met ruglast kwam aan één zege tegen Maes. Laenens maakte met overwinningen tegen Crauwels en Bufalino de 10 zeges rond.
Dat het niet van een leien dakje liep kan men zien aan de tussentijdse standen. Na 10 wedstrijden stond er nog een 5-5 op het bord, maar in de laatste 6 partijen werd er nog amper één match verloren door Verleye die tegen Crauwels kopje onderging. 

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN :
Salamander H : Verbruggen D2 4/4 - Verleye D4 3/4 - Peeters D6 4/4 - Vandenbroucke E0 3/4
Merksplas E : Verhiest E0 2/4 - Thone E2 0/4 - Geerts E4 0/4 - Janssen E4 0/4

VERSLAG:

Met een realistische kijk op onze (beperkte) mogelijkheden, wisten we in de H-ploeg dat onze tijd wel zou komen. Na een reeks van draws tegen de betere ploegen, was het tegen hekkensluiter Merksplas E  zover. Vaak heeft de diesel van Bart een wedstrijd nodig om op temperatuur te komen, deze keer niet: hij won in de belle (de eerste van 3 deze avond) van Thoné (E2). De toon was gezet. Een drooggetrainde Ludo, een geconcentreerde Lieven en een voorzichtige Jan brachten de stand op 4-0. Bart verslikte zich in Verhiest (E0) wat Jan uit solidariteit ook deed bij een 9-1 stand. Bij een 14-2 stand was het tijd om een Anker op tafel te zetten en de wereldproblemen te bespreken. Tweede zege van het seizoen, op naar de volgende.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Salamander H : Aelst D4 3/4 - Verleye D4 4/4 - Peeters D6 3/4 - Vandenbroucke E0 3/4
Lille B : Van Rooy E0 1/4 - Sas E0 2/4 - Boeckx E2 0/4 - Henderieckx E4 0/4

VERSLAG:
Op papier waren we de sterkste ploeg maar iedereen weet wat dat waard is: zo goed als niets. Jan nog niet op zijn best en Nick gekwetst tijdens een wedstrijdje voetbal. Voeg daar een sterke Wim Sas (E0) aan toe en je hebt het recept voor een avond met een aantal fel bevochten wedstrijden. Bart, goed bezig de laatste weken, moest zijn meerdere erkennen in Wim, die wel geholpen werd door een schandalig aantal 'pietballen'. Gelukkig nam Lieven de maat van Van Rooy (E0) en won Nick (met de rem op) van Boeckx,  anders zou onze start al de mist zijn ingegaan.

Een sterk spelende Sas was ook voor Lieven te sterk, die geen controle kreeg over de topspin van de tegenstander. Maar toen was het vat af voor Lille. Van wedstrijd 7 tot 15 reden we een foutloos parkoers naar 13-2. Jan moest daarvoor tegen Sas een achterstand van 2-8 in de belle goedmaken. Mille had zijn geld al op de tegenstander gezet. Nick kon tegen Van Rooy, die zijn smashes goed spreidde, niet voluit zijn spel spelen, waarbij hij naar de hoeken moet kunnen duiken. De punten voor de ploeg waren ook al lang binnen. Thuisploeg en bezoekers vonden het een geslaagde tafeltennisavond. Dat gevoel groeide nog bij het halveren van onze voorraad Trippel tijdens de nabespreking. Volgende wedstrijd tegen Retie (4xD0) wordt andere koek.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN :
Retie B : Govaerts D0 4/4 -Vlaemans D0 2/4 - Vermeeren D0 4/4 - Onzea D0 4/4
Salamander H : Verleye D4 1/4 - Peeters D6 0/4 - Laenens D6 1/4 - Vandenbroucke E0 0/4

Dat Retie B met 4 D0-spelers veel sterker was, wisten we op voorhand. Maar dat we het niet gingen weggeven wist ik ook. Enkel Lieven had problemen om zich op te laden. Hij is teveel realist om zijn vechtmachine in te schakelen voor een verloren zaak. We hebben 4 belles uit de brand kunnen slepen. Dat twee daarvan op rekening van een dodelijk vermoeide Thierry kwamen, verdient alle lof. Bart die vrijuit voor zijn risico-volle spel koos, kon die tegen Onzea niet verzilveren. Jan tegen Vermeiren ook niet, maar Thierry tegen Vloemans wel. Vloemans konden we in de problemen brengen door een goed blok (Jan) of goed tafelspel (Thierry). Daardoor moesten we niet met 16-0 naar huis, met 14-2 was onze eer gered. Dat, en de stoelverwarming, zorgde voor de broodnodige warmte op de lange weg naar huis.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Antonius C : Van Immerseel D6 3/4 - Van Tiggelen D6 0/4 - Hermans E0 1/4 - Servik E0 2/4
Salamander H : Aelst D4 2/4 - Verleye D4 3/4 - Laenens D6 2/4 - Vandenbroucke E0 3/4

VERSLAG:

Antonius behaalde met drie jonge spelers resultaten die vergelijkbaar zijn met de onze. Vooral de 13-jarige Van Tiggelen zou het ons moeilijk kunnen maken. Bij jonge spelers loopt het klassement vaak achter op hun mogelijkheden.
Onze start was goed, Jan, Nick en Bart brachten de ploeg op 0-3. Thierry brak zijn tanden stuk op Van Immerseel. Deze veteraan heeft een speelstijl die in geen enkel handboek terug te vinden is: moeilijke klant. Verlies van Nick tegen Sevnik was eerder onverwacht. Ze sloeg goed en Nick werd wat geremd in zijn bewegingen door gebrek aan plaats, opzij van de tafels. Toen ook Jan de boot in ging tegen Hermans omdat zijn blok thuis was gebleven, konden we herbeginnen bij 3-3.
Gelukkig blies Thierry de jonge van Tiggelen van tafel zoals hij alleen dat kan: pure powerplay. Jammer genoeg lukte dat niet tegen Sevnick die op belangrijke momenten met haar service punten pakte. Bij een 5-4 stand besloot de ploeg dat het de moment was. Een goed op dreef zijnde Bart vloerde Hermans met een zuivere 0-3. Daardoor geïnspireerd wonnen we elke wedstijd tot de stand 5-10 was. Dat Nick geen antwoord vond op de "unieke speelstijl" van Van Immerseel was jammer, maar geen ramp. Het is niet nodig dat elke week iedereen super is, wel dat er elke week iemand super is. In deze wedstrijd was dat Bart. Na één training woensdag stond hij zeer tafelvast te spelen. Wat gaat dat worden als hij nog eens komt trainen?

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN :
Salamander H : Verleye D4 4/4 - Laenens D6 4/4 - Peeters D6 4/4 - Vandenbroucke E0 3/4
Borsbeek C : Dupont E0 0/4 - Valkenborghs E0 0/4 - Van Kildonck E0 1/4 - Geers E2 0/4

VERSLAG:

Waar een wil is, is een weg. We wilden graag drie punten tegen Borsbeek omdat na de zevende in de stand een puntenkloof van 5 punten ontstaan is en we aan de goede kant van die kloof willen blijven. Ludo werd op het laatste moment ingeschakeld in de G ploeg, geen probleem, want Bart zat op vinkenslag om zijn goede prestaties verder te zetten.
Borsbeek spartelde tegen. We speelden in de eerste 9 wedstrijden 4 belles. Het pleit voor de motivatie van de ploeg dat we ze allemaal wonnen: foutloos parkoers tot 9 -0. Lieven haalde de 9 binnen. Wie doet beter?

Verloor Bart, die twee nul voor stond tegen Van Kildonck, even zijn concentratie? Zijn tegenstander stuurde hem met scherp geplaatste ballen van links naar rechts en dwong Bart in het verlies. Hij nam weerwraak op Geers door een 0-2 achterstand om te buigen tot winst.
Bij Borsbeek was de veer gebroken. Na de 9-1 werd nog maar één belle gespeeld. Lieven en Jan bleven foutloos, Thierry behaalde zijn eerste 4 op 4 in deze reeks. Hij ging met een brede smile huiswaards. Voor de ploeg was het een mooie afsluiter van de heenronde.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Salamander H : Verleye D4 3/4 - Laenens D6 3/4 - Peeters D6 3/4 - Vandenbroucke E0 2/4
Berlaar G : Hendrickx E0 2/4 - V.D.Bosch E2 3/4 - Peeters E2 3/4 - Verschaeve E2 0/4

VERSLAG:
Bij het begin van het seizoen bezorgde Berlaar G ons de eerste van drie draws. Enkel Thierry speelde toen op niveau, de rest van de ploeg worstelde nog met zijn vormpeil. Maanden verder en na zoveel uren doorgedreven training (?) moest het gewoon beter kunnen. Opnieuw een gelijkspel was niet voldoende. 

Berlaar had een jong talent, Desormeaux ingeruild voor een ander jong talent Gijs Verschaeven, dus het was afwachten wat dat ging worden. De geschiedenis leek zich te herhalen. Tot 5-5 konden we het verschil niet maken. Vooral de Berlaar-Peeters was een stuk sterker dan in de heenronde. Hij won nu drie wedstrijden tegen nul in de heenronde.
Bij de 5-5 stand beseften Thierry en Jan dat het de moment was om een kloof te slaan. Zo gebeurde, Thierry en Jan versloegen Hendrickx en Van Den Bosch in drie droge sets.  De 7-5 stand deed de ploeg beseffen dat de overwinning binnen handbereik was. Lieven bracht Bart Peeters in zijn gekende stijl tot wanhoop en tot zijn enige nederlaag: 8-5. Bart vocht zich in een spannende wedstrijd (zijn specialiteit) voorbij een hevig tegenspartelende Verschaeven: 9-5. Thierry en Jan mochten het in alle rust afmaken. Lieven, Bart en Jan deden beter dan in de heenronde, Thierry was opnieuw een rots in de branding, wat kan een kapitein meer wensen? Met de koffiekoeken achteraf (bedankt Thierry) had ook Nick zijn aandeel in een geslaagde avond.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

AFP-Antwerpen F:  Van Haerenborg D2 1/4   Van Kerckhoven D6 2/4   Van Praet D6 1/4   Alkilani E2 3/4
Salamander H:  Verbruggen D2 3/4    Verleije D4 2/4   Laenens D6    Vandenbroucke E0 1/4

In de heenronde had AFP ons thuis een nederlaag bezorgd (5 - 11) en stond nu net voor ons in de rangschikking. De motivatie stroomde dus binnen toen we de deur openden bij AFP. Tot verbijstering van de ploeggenoten walste Alkilani in geen tijd over Jan heen. De kleine geblokte Alkilani speelde als een waterbuffel op speed met harde voor- en rughand topspin waar Jan geen antwoord op had. Het vervolg was beter: Ludo, Bart en Thierry wonnen hun wedstrijd. Bart en Thierry hadden daar een belle voor nodig en een portie geluk. Vooral Thierry had een 'gezegende dag' maar stond ook gewoon sterk te spelen en geluk moet je afdwingen.
Bij een 1-6 stand voelden we ons al de koning te rijk maar AFP kroop terug tot 5-6. Dit keer gingen drie belles verloren. Winst van Jan op Van Haerenborg (Thierry had het hem voorgedaan) hield AFP op afstand: 5-7. Ook Bart kon niet weerstaan aan het geweld van Alkilani, verlies in de belle, maar Thierry haalde het met enkele wonderballen van Van Praet. De acht punten waren al binnen. Toen Ludo met een zuivere 0-3 de maat nam van Van Haerenborg was de buit binnen. Gelukkig maar want Jan kon de topspin van Van Kerckhoven niet voldoende onder controle krijgen. Waren de bananen nog niet rijp?
Deze overwinning mag op rekening geschreven worden van Ludo, voor iedereen een lastige tegenstrever, en Thierry, die zijn uitstekende vorm blijft aanscherpen. Heel AFP ging naar huis met de blauwe plekken van zijn smashes. Wij gingen naar huis met drie punten.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

Over Ons

Opgericht op 25 april 1936

Facebook

Adres

KTTC Salamander Mechelen
Donkerlei 72
2800 Mechelen
Tel Lokaal: 0488/99.64.91
Tel Voorzitter: 0476/21.30.01
Email: tafeltennis.salamander@gmail.com