A-Ploeg

Afdeling 2D - Nationaal - Heren

# Team Aantal W V G Wed. W Wed. V Sets W Sets V Ptn
1 Palette Bon-Secours A108201144638122126
2 Malonne A9810964833820925
3 CTT Royal Alpa Schaerbeek Woluwe B98101053935317625
4 TTC Merelbeke A107301075331021924
5 AF Royal Charleroi Villette B9441638124728318
6 TTC Schulen A9450608422830017
7 CTT Braine l'Alleud B10361659525228116
8 T.T.C. And Leie Lauwe A9360618323629615
9 KTTC Salamander Mechelen A9360568822730015
10 TTC Rooigem Gent VZW B9270588623031013
11 Royal Tts Chiroux Hannut A9090311131603679
12 P.W. Diest B (af)000000000

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLoegen:
Bon Secours : Eudier B0 4/4 - Corentin B2 4/4 - Pature B2 4/4 - Devezon B2 3/4
Salamander A: Buskens B4 0/4 - Verscuren B4 0/4 - Verbeeck B4 0/4 - Hoeben B6 1/4

VERSLAG:
Het was gepronostikeerd... dit Bon Secours was op papier (zie klasseringer) te sterk voor de Mandeblussers. Vorig seizoen misten ze op een haartje de promotie naar 1ste Afdeling en nu ook weer zijn zij de grote promotie kandidaat.
Wat plaatste Salamander daartegen? De "eer" werd gered door Wito Hoeben die Devezon zuiver klopte. Verscuren ging 3x naar het canvas met uiterst nipt verlies telkens na een vijfsetter, spijtig dat hij de nederlaag niet mee kon verzachten. Geen nood Wim zal zeker nog brokken maken.
Het duo Verbeeck - Buskens kwam niet in het stuk voor. Stevig trainen zal de enige oplossing zijn om mee deze ploeg in deze 2e Nationale te houden.  

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Salamander A: Buskens B4 4/4 - Verbeeck B4 3/4 - Hoeben B6 3/4 - De Backer B6 2/4
Braine B : Pireaux B2 1/4 - Rifflart B4 2/4 - Lycops B4 0/4 - Wauthos B6 1/4

VERSLAG:
Een aantal jeugdspelers hadden na hun wedstrijden op zaterdagmorgen gezegd dat ze zeker zouden komen supporteren voor onze A en B ploegen...Blijkbaar is hiet het gezegde van:  veel beloven en weinig geven doet de ....... in vreugde leven! Spijtig want ze hebben wat gemist! 
Salamanders fanionteam (zonder Verscuren) aub nam een vlammende start, anders kan je een 7-2 stand iets voorbij halfweg de wedstrijd niet noemen.
Buskens had alleen veel tegenstand van Rifflart, een door de wol geverfde speler die het showelement niet vreesde, toch stopte Maxim hem onder de wol met 11-7 in de belle. De 3 andere Waaltjes kregen geen schijn van een kans.
Verbeeck liet zien dat hij met weinig trainingsarbeid toch nog in staat is knappe partijen neer te zetten. Hij verloor alleen van Rifflart en kletste de billen rood van onze 3 andere zuiderburen.
Hoeben, juist hersteld van een griepaanval zat met een vraagteken...zou het lukken? Hij nam een daverende start tegen Rifflart zette zowel Pireaux als Lycops een neus maar moest in Wauthos zijn meerdere erkennen.
En de jongste? De Backer speelde bij vlagen zeer sterk, viel af en toe wat terug, maar herpakte zich volledig in de 2e helft van de wedstrijd. Toen rijgde zowel Glycops al als Wauthos an zijn degen.
Ook hier werd de gevraagde revanche na een zware nederlaag in de openingswedstrijd tegen Bon Secours Peruwlez 15-1 aub met glans rechtgezet.  

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Rooigem B: Ghequière B4 2/4 - Aneca B4 1/4 - V.D.Haegen B4 - Haezebrouck D2 0/4
Salamander A: Buskens B4 4/4 - Verscuren B4 2/4 -Verbeeck B4 2/4 - Hoeben B6 2/4

VERSLAG:
Salamander rijft de punten binnen waar het kan, zodanig dat de Mechelse falanx met 7 punten op een 2e plaats gerangschikt staat.
Geluk mag er ook wat bij zijn...Rooigem kwam verzwakt aan de opslag doordat het een D2 speler als laatste man had opgesteld, gans normaal wist die jongen geen wedstrijd te winnen, neem daarbij de hooconjunctuur van Buskens 4 op 4 aub zodat de zege reeds voor een groot gedeelte in de handen van de Mechelaars lag.
Wat bakten de 3 andere Salamanders er van? Alle drie pakten ze 2 zeges, Verbeeck en Hoeben beiden tegen Aneca en Haezebrouck en Verscuren tegen Haezenbrouck en Ghequière. Het had allemaal wel wat beter gemogen! maar kom de 3 punten kwamen mee naar de Donkerlei en dat is tenslotte het belangrijkste.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Schulen A: Poels W B2 4/4 - Poel J. B2 4/4 - Pennings B4 3/4 - Surmont B6 2/4
Salamander A : Buskens B4 2/4 - Verscuren B4 0/4 - Verbeeck B4 0/4 - Hoeben B6 1/4

VERSLAG:
Brrr!! Wat een taffeling! Hadden we niet verwacht...alleen Buskens kon zijn voetje plaatsen naast de Limburgers. Hij klopte Pennings en Surmont en dwong Poel W. tot een belle die hij dan met 11-6 verloor.
Verscuren verkocht zijn huid wel duur tegen Pennings (11-7 in de belle) en Poel W. (11-9 in de 5e set), maar kwam niet op winst en dat zijn we van Wim niet gewoon!
Ook Verbeeck kwam niet aan winst toe. Een off-day?
Alleen Hoeben kon de cijfers nog wat milderen. Hij klopte Surmont.
Meteen duikt ons A-team naar een 3e plaats met 8 punten, maar daar staat alles op een kluitje. De 11e plaats (degradatieplaats aub) heeft 4 punten samen geraapt, het scheelt hem allemaal niet zoveel.
Volgende zaterdag komt Merelbeke A op bezoek en dat ook wordt zeker geen hapje!

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Salamander A: Buskens B4 2/4 - Verbeeck B4 0/4 - Hoeben B6 2/4 - De Backer B6 1/4
Merelbeke A: De Kepper B2 4/4 - Douchy B2 4/4 - Neirinck B4 2/4 - V.D.Maele B4 1/4

VERSLAG:
Salamander A leed tegen een zwaarder geklasseerd Merelbeeks niertal..een op zich normale nederlaag, het had zeker beter gekund. Verscuren was onbeschikbaar, maar zelfs dan moest het beter.
Buskens nam een stevige start met zeges over Neirinck en V.D.Maele. Hij werd niet gevolgd door zijn ploegmaats, zodat bij de rust en bij een 2-6 stand alle aspiraties konden opgeborgen worden. Hoeben herpakte zich wel door zoals Maxim Neirinck en V.D. Maele te vloeren maar daar bleef het bij.De Backer, goed activerend maakte nog een perfo door V.D. Maele onder de zoden te stoppen, maar ook daar bleef het spijtig genoeg bij.
Verbeeck stond toen al een ganse wedstrijd, door gebrek aan zelfvertrouwen, tegen zichzelf te spelen met een 0 op 4 als gevolg. Stevig beginnen trainen kan een oplossing bieden, gebeurt dat niet dan blijven de resultaten uit!
Ook opvallend, in gans de wedstrijd werd geen enkele vijfsetter betwist. Niet te ver wegzakken is de boodschap. 6e plaats met amper 6 punten, het is niet te vet!

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

Salamander A diende door het algemeen forfait van Diest B niet aan te treden.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Salamander A: Buskens B4 3/4 - Verscuren B4 2/4 - Verbeeck B4 0/4 - Hoeben B6 2/4
Lauwe A: Devos B B4 2/4 - Devos Beau B4 2/4 - Devos Sara B6 2/4 - Kind B6 3/4

VERSLAG:
Na match 11 was de kans op puntenwinst weg 3-8 aub!
Een ongelooflijk slechte start 0-3 tegen een ploeg die op papier zeker niet sterker was.
Verbeeck liep in zijn eerste match tegen De Vos Bob 2-0 uit en liet zich dan op een onwaarschijnlijke manier inlopen 2-2, knalde dan in de 5e en beslissende set naar een 9-1 voorsprong maar ging dan, door zenuwen en een groot gebrek aan zelfvertrouwen, toch nog met 11-13 voor de bijl...amper te geloven.
Ook Verscuren liet zich, door een toch wel beperkt maar karaktervol materiaalspeler Kind de kaas van zijn brood eten 13-15 belle verlies!. Het was tenslotte zelfde Kind die in zijn totaliteit het verschil maakte met 3 op 4, hij verloor alleen van Hoeben die daarna nog Devos Bob vloerde.
Verbeeck had na zijn eerste wedstrijd een dreun gekregen en bleef tenslotte met lege handen achter (met meer trainingsuren moet Kevin er terug bovenop komen, juist daar ligt het probleem).
Buskens klopte, na zijn magere prestatie tegen Kind, de ganse familie Devos met Beau en Sara als twee jeugdige klasrijke elementen.
Verscuren prikte ook Sara en Beau op de goede zijde van zijn uitslagenkaart.
Volgende zaterdag verplaatsing naar Chiroux A, ploeg die op de voorlaatste plaats gerangschikt staat en waar geen punten mogen verloren gaan, zoniet zal het een moeilijke strijd worden om het behoud te verzekeren.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Chiroux Hannut A: Closquin B0 2/4 - Lemal B4 0/4 - Bastin B6 0/4 - Bouchat C0 0/4
Salamander A: Buskens B4 3/3 - Verscuren B4 3/3 - Houben B6 3/4 - De Backer B6 3/4

VERSLAG:
Dit waren de punten die we nodig hadden om wat veiligheid in de klassering te bereiken. Wat de wedstrijd betreft? Wel dat was een overloper met een Waalse kopman die na 2 wedstrijden de pijp aan Maarten gaf. Het was B0 Closquin die de 2 Hannutse zeges op het wedstrijdblad zette.
Voorzitter was na een SMS'ke na de wedstrijd, heel tevreden dat er ook eens goed nieuw op de GSM verscheen. Meteen schuift ons fanionteam op naar een 6e plaats met 13 punten en dat zijn er 6 meer dan Chiroux die op de voorlaatste plaats in heel slechte papieren komt te staan en iets zegt me zo, door mijn jaren en jaren ondervinding, dat deze ploeg op termijn voortijdig de handdoek in de ring gaat gooien, het zou betekenen dat Salamander d'office gered zou zijn, want ook Diest B staat met een AF (algemeen forfait) achter zijn naam op de latste plaats.
Volgende week koploper ALPA Schaarbeek B op bezoek, door de vele onbeschikbaren zou het wel eens kunnen gebeuren dat we met een onvolledige ploeg zullen moeten aantreden of de interclubleider zou nog een wit konijn uit zijn hoed moeten toveren.

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Salamander A: Buskens B4 1/4 - Verbeeck B4 0/4 - Plateus B6 ff - Van Win C0 0/4
Alpa-Schaerbeek: Jamin B2 3/3 - Rivera-Lafargue B2 3/3 - Piraux B4 3/3 - Laroche B4 3/3

VERSLAG:
Een ramp is deze nederlaag niet, die was wel ingecalculeerd. Alpa is een erg sterk team dat de leiding heeft in deze reeks.
Wat konden wij daar tegenover stellen? De uitslag is over duidelijk maar...er zijn wel een paar serieuze verzachtende omstandigheden. Plateus kwetste zich en diende ff. te geven. Verscuren was niet inzetbaar, De Backer en Hoeben werden in de B-ploeg ingedeeld om die ploeg uit het degradatie vaarwater te houden en om Van Itterbeeck te vervangen die door een oogoperatie eveneens niet inzetbaar was. Dame fortuna spaart Salamander A en B niet.
In deze wedstrijd werden er amper 3 belles betwist. Buskens vloerde Laroche met 11-9 in de vijfde set. Verbeeck, die ogenschijnlijk de weg naar boven heeft ingeslagen, zette Rivera-Lafargue de duimschroeven aan, maar moest in de 5e set met 11-6 het hoofd buigen. Ja! De derde die een 5 setter betwiste was de ingevallen Van Win. Als C0 dreef hij Piraux B4 tot het uiterste 8-11 in de belle nipt verlies. Zet Van Win zijn opmars naar een betere forme in? laat ons hopen.
Hopelijk vallen voor A en B ploegen de zaken vlug in hun plooi.
Door het verlies van Chiroux blijft de marge op 6 punten bestaan en dat is in verband "behoud" het belangrijkste!

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

PLOEGEN:
Malonne A: Blain B2 4/4 - Thiry B2 4/4 - Duvivier B4 4/4 - Henrard C0 1/4
Salamander A: Buskens B4 ff - Verscuren B4 1/4 - Hoeben B6 1/4 - Rijckmans Fred C0 1/4

VERSLAG:
Het is precies dat de duivel er mee gemoeid is. Dat we Malonne in eigen lokaal zouden gaan vloeren dat was nu niet voorzien en toch...Spijtig genoeg liet Buskens in extremis verstek gaan door ziekte en was De Backer belet. Het was dus niet meer mogelijk op zo'n korte tijd nog een 4e speler op te stellen.
Verscuren legde Bolain nog het vuur aan de schenen maar verloor in de 5e set. Hij klopte, evenals Hoeben en Rijckmans C0 Henrard en daar bleef het bij.
Het is opvallend...tegenwoordig zijn er bijna meer spelers ziek of gekwetst dan op en top in orde zijnde exemplaren. In mijn 62 jarige carrière nooit meegemaakt...hopelijk zal het in de teruronde beteren.
Ondanks alles blijft ons A-team op een 9e plaats geposteerd met 15p.  

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

beschikbaar =
homecaptain =
awaycaptain =
referee =
homescore =
awayscore =
matchsystem =

Over Ons

Opgericht op 25 april 1936

Adres

KTTC Salamander Mechelen
Donkerlei 72
2800 Mechelen
Tel Lokaal: 0488/99.64.91
Tel Voorzitter: 0476/21.30.01
Email: tafeltennis.salamander@gmail.com